سایت آشپزی و خوراکی ها


معروفترین غذاهای بین الملل

هر کشوری شاخص های مربوط به معرفی خود دارد که غذا یکی از آنهاست و با خوردن آن می توان پی به فرهنگ و تاریخ آن کشور برد به بیانی دیگر غذا هویت هر کشوری است. بعضی از غذاها به خاطر اینکه با بیشتر ذائقه های مردم جهان جور در می آید به عنوان غذای بین الملل انتخاب شده است .شما را با نمونه هایی از انها آشنا می کنیم.


...
ایتالیا: سالتیمبوکا

تکه نازکی از گوشت گوساله را با لایه نازک تری از گوشت خوک نمک سود شده و انواع سبزیجات بپوشانید، آنها را با خلال دندان به هم بچسبانید، داخل روغن بیندازید و سرخ کنید. تبریک می گویم! شما سالتیمبوکا درست کردید! این غذا با مرغ یا گوشت گوسفند هم درست می شود. سالتیبموکای اصیل ایتالیایی که خوب درست شده باشد، در دهان آب می شود و یکی از محبوب ترین غذاهای محلی بین مردم ایتالیا و توریست هاست.


...
مالزی: ساراواک لاکسا

لاکسا به طیف وسیعی از انواع سوپ رشته تند گفته می شود که در کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله مالزی، سنگاپور، اندونزی و تایلند پخته می شوند. ساراواک لاکسا نوعی از این سوپ است که در استان ساراواک در مالزی پخته می شود و از معروف ترین غذاهای مالزی است. این سوپ از نودل برنج یا رشته فرنگی، شیر نارگیل و گوشت مرغ، ماهی یا میگو، به همراه ادویه های تند و آتشین از جمله سس بسیار تند قرمزی به نام «سامبال» و تمبر هندی، تهیه می شود.


...
لهستان: پیروگی

پیروگی، دلمه ای خمیری است که داخل آن را با سیب زمینی، گوشت چرخ کرده، پنیر خردشده، پنیر سفید، کالباس، قارچ، کلم سفید، اسفناج، سوسیس، کلم ترش و میوه یا دیگر مواد پر کرده و سپس در روغن یا کره سرخ می کنند یا در آب می جوشانند. این وعده می تواند به عنوان پیش غذا، غذای اصلی، فست فود یا حتی دسر سرو شود و انواع مختلفی با طعم های تند، نمکی و شیرین دارد.


...
استرالیا: پوب پارما

ریشه پوپ پارما (Pub Parma) به ایتالیا برمی گردد و ترکیب اصلی آن زرده ی تخم مرغ می باشد که در استرالیا با گوشت مرغ جایگزین شده است. به شکل عمومی این غذا با پنیر پیتزا، همبرگر و سس گوجه خورده می شود و جز محبوب ترین و اصلی ترین غذاهای رستوران های استرالیا است.


...
مصر: کوشاری

ترکیبی منحصر به فرد و لذیذ از برنج، پاستا و عدس به همراه سس گوجه فرنگی، پیاز سرخ شده، سرکه، سیر و نخود؛ «کوشاری» غذایی است که تمام مصریان بر سر طعم خارق العاده آن اتفاق نظر دارند. این خوراک، محبوب ترین و ارزان ترین غذای خیابانی مصر هم به شمار می آید و امکان ندارد رستورانی در مصر پیدا کنید که کوشاری سرو نکند. کوشاری بسیار شبیه به غذاهای هندی و پاکستانی است که با برنج و عدس درست می شوند و گمان می رود که شاید دستور پخت این غذا توسط کارگران پاکستانی وارد مصر شده است.