سایت آشپزی و خوراکی ها


برخی از خوشمزه ترین دسرهای جهان


...
اتریش: اپل استرودل

این خمیر را به جای گرد کردن، آن قدر می کشند تا لایه ای نازک بدست آید تا بر اساس دستورالعمل محلی، آنقدر شفاف باشد که بتوان از پشت آن یک روزنامه را خواند. وقتی که به اندازه کافی کشیده شد، این خمیر نازک دور یک شیرینی با طعم و تکه های سیب که پر از کره، کشمش و گاهی نیز گردوه است پیچیده می شود. این شیرینی خوشمزه را در بسیاری از نقاط جهان می توان یافت اما برای تجربه ای کلاسیک و اصیل باید به Café Korb در وین بروید و با یک فنجان قهوه وینی کاراملی آن را امتحان کنید.


...
آلمان: بلک فارست (کیک جنگل سیاه)

منطقه جنگل سیاه آلمان (Black Forest) یکی از معروف ترین کیک های کشور را در خود دارد. این کیک از تکه های گرد کیک شکلاتی تشکیل شده که به شربت آلبالو آغشته شده و در ادامه روی یک پایه شکلاتی با لایه هایی غلیظ از خامه هم زده و تعدادی آلبالوی تازه قرار می گیرد.


...
آمریکا جنوبی: الفخور

اگر به شیرینی پزی های آرژانتین تا پرو بروید، احتمالاً این بیسکوئیت های توپر و ترد گذاشته شده پشت پیشخوان را مشاهده می کنید. با یک گاز کوچک از این کلوچه ی ترد، شما به لایه ی شیرینی از دلسه و لتی می رسید که یک آبنات کاراملی است که در آن شیر شیرین شده به آرامی می جوشد تا تبدیل به یک شیرینی مغزی دلپذیر شود. سادگی بیسکوئیت ها، پایه ی فوق العاده ای برای آشپزی خلاقانه در سراسر آمریکای لاتین به شمار می رود. انواع دیگری از این بیسکوئیت ها را که در شکلات تلخ غوطه ور می شوند، با لایه ی شیرینی از شکلات سفید پوشیده می شوند، در نارگیل غلطانده می شوند و با چاشنی های مختلف پوشیده می شوند را امتحان کنید.


...
ترکیه: باقلوا

باقلوا معروف ترین دسر کشور ترکیه است که از لایه های نازک خمیر و خشکبار خرد شده مانند پسته، فندق و گردو تهیه شده و پس از پخت شربت یا عسل به آن اضافه می شود.


...
فرانسه: کرم بروله

شکر سوخته و درخشان روی اسن دسر خامه ای قرار می گیرد و کرم بروله ی عالی مجموعه ای از تضادهاست. هر قاشق از آن باید ترکیبی از کارامل ترد حرارت داده شده تا مرز تلخی و طعم معطر کاستارد وانیلی باشد. کرم بروله که اغلب با استفاده از خامه ی خالص درست می شود، یکی از مغزی ترین دسرهای کاستارد است که به منظور جلوگیری از پخت بیش از حد و دلمه شدن باید به آرامی در ظرف آب پخته شود.